Program

Dračí sprievod

Nezáleží, či prichádzate z blízka, a či z ďaleka, hneď na bráne Vás kráľova rytierska garda uvíta. V rozprávkovom svete sa tak ocitnete hneď od príchodu až po zvyšok dňa.

Dračia rozprávka

Na známosť sa dáva, že v dračom kráľovstve svadba sa očakáva! Týmto vás všetkých srdečne pozývame zažiť spolu s nami kráľovský sobáš princa Markusa a princeznej Ivalky. Ako to však už v dobrých rozprávkach býva…. všetko sa ešte môže riadne zamotať. Kráľ Marko si totiž želá, aby Arnošt na svadbe predviedol pre dráčika čosi dosiaľ neslýchané. A svoje si môže povedať aj urážlivá bosorka Holena. Okrem veselej nálady si tak so sebou pre istotu vezmite aj kus umu! Ak sa totiž hrdinovia dračieho kráľovstva opäť dostanú do ťažkostí, neostane im, než požiadať o pomoc všetkých detských návštevníkov.

Kráľovské komnaty

Dračie dni budú tentokrát svadobné a vy budete priamou súčasťou veľkej kráľovskej svadby! A náš dráčik Arnošt objaí v sebe novú magickú schopnosť! Akú? Prídite a zistíte! Na to, aby to celé fungovalo, musíte sa aj vy vybrať na rozprávkovú pátračku a v piatich otvorených komnatách získať časti k čarovnému zaklínadlu.

Niečo navyše

Dračí fotokútik

Zdá sa, že dráčika nikdy nie je dosť! Po vlaňajších ohlasoch sme preto nachystali fotokútik s vernou maketou Arnošta v životnej veľkosti. K dispozícii pre Vás bude na každom podujatí počas celého programu.

Drevené meče a štíty

Ani malí rytieri sa nezaobídu bez vlastnej zbroje. Už tradične preto máme na Dračích dňoch nachystanú ponuku ručne vyrábaných hračkárskych mečov a štítov. Počas tejto sezóny však na Vás čaká špeciálna edícia s erbom kráľa Marka a jeho dračieho kráľovstva. Presne s tým, aký počas festivalu uvidíte na kráľovskej štandarde aj štítoch našej kráľovskej gardy.

Originálna hudba

Dobrá rozprávka sa nezaobíde bez veselých tónov. Dračie dni preto majú aj vlastnú pieseň. Zložil ju pre Vás Martin Zimanyi a naspievali Marko Igonda, Karoly Kubánková a Samko Kennedy. Počas leta bude sprevádzať rozprávku Zachráňme Arnošta. No ak by Vám tento chytľavý nápev – tak ako nám – znel v ušiach aj po jej skončení, môžete si ho po ceste pustiť znovu!