Program 2021

Počas leta Vás opäť raz pozývame vstúpiť do sveta drakov, rytierov a detskej fantázie. Tohtoročná rozprávka pod názvom „Návrat drakov“ Vám v troch dejstvách rozpovie príbeh o legendami opradenom dračom vajíčku, ktoré sa dostalo do opatery dobrého kráľa Marka. Ten však potrebuje pomoc všetkých detí, aby ho uchránil pred intrigami rytiera Zloboja. Na nádvorí Vás privíta dobrý kráľ Marko Igonda, princ Markus Filipko a dračia víla Karolína Kubánková. Deti na vlastnej koži spoznajú nebezpečenstvo, ktoré na dračie vajíčko číha. Následne zažijú spolu s hlavnými hrdinami rozprávkové dobrodružstvá, počas ktorých ich zapojíme do plnenia rôznych hádaniek a úloh. Na konci rozprávky – ak sa teda dobru napokon podarí zvíťaziť nad zlom – budeme svedkami toho, ako sa z vajíčka vyliahne malý dráčik. Ani to sa však nezaobíde bez trochy detskej mágie. Napríklad vo forme omaľovánky dráčika, ktorú si môžu deti vyfarbiť doma, alebo aj priamo na podujatí. Len spoločnými silami sa nám podarí priviesť na svet legendami opradeného dráčika. Deti ho spoločne s hrdinami príbehu privítajú a pomenujú menom, o ktorom počas leta rozhodnú v našej súťaži. 

Aby deti získali potrebné zručnosti na prekonanie lúpežnej bandy rytiera Zloboja, absolvujú v priebehu podujatia aj výcvik pre malých rytierov a víly. O ten sa postarajú šermiarske združenia Schatmandorf, Vir Fortis a Sarus.

V rámci programu Dračích dní sa však môžete tešiť aj na ďalšie pútavé predstavenia. Pozrieť si môžete tradičné bábkové divadlo v podaní Dvora zázrakov a ich rozprávku „O dvanástich mesiačikoch“. Pop Akadémia sa ďalej postará o divadelné predstavenie pod názvom „Rozprávka je umenie“. Ide o príbeh, v ktorom nebude v stávke nič menej, než záchrana kráľovstva rozprávok. Pomôcť tu môžu jedine deti, a to tým, že nezabudnú na rozprávky. 

Tešiť sa môžete aj na ďalšie zábavné a tvorivé aktivity, ktoré budú sprevádzať celý festival. A to vrátane maľovania na tvár, lukostreľby, tréningu šermovania či hry Človeče nehnevaj sa v životnej veľkosti. Súčasťou každého z podujatí sú aj remeselné jarmoky s ukážkou tradičných remesiel. Chýbať nebude ani niečo chutné pod zub a na osvieženie.

Vymaľuj svojho dráčika

Pripravili sme omaľovánku, vďaka ktorej sa rozprávka začína už teraz. Len vďaka dobrej vôli a fantázii sa nám spoločne podarí priviesť na svet malého dráčika. Aj Vaše dieťa sa tak môže stať súčasťou príbehu. Vyberte si jednu z verzií omaľovánky. Môžete si ju stiahnuť a vytlačiť, no budú dostupné aj na mieste. Dráčika treba nielen vymaľovať, ale aj pomenovať. Z obrázkov na každom podujatí urobíme výstavky, z ktorých kráľ Marko vyberie tie najkrajšie. Odmena Vás neminie! Preto sa nezabudnite aj podpísať. A potom… celkom na konci leta… zo všetkých návrhov detí nášmu malému dráčikovi vyberieme aj meno.

dd_footer
dd_footer