fbpx

Program

Predstavenia sa začínajú vždy o 10:00 a 15:00, pričom každé potrvá 4 hodiny. Všetky programové bloky sú súčasťou jedného príbehu.

Predstavenia sa začínajú vždy o 10:00 a 15:00, pričom každé potrvá 4 hodiny. Všetky programové bloky sú súčasťou jedného príbehu.

Dračí sprievod

Nezáleží, či meriate cestu zblízka, a či zďaleka, hneď po príchode vás kráľova rytierska garda uvíta. Spolu s ňou pážatá aj dvorania, no zavše aj náš malý dráčik Arnošt! V rozprávkovom svete sa tak ocitnete hneď od otvorenia brán podujatia. Keď sa uvítací sprievod utíši, môžeme sa spoločne pustiť priamo do osláv. Nemusíte sa obávať, že by ste sa v nich stratili. Celým programom vás prevedie kráľovský radca Maximilián a jeho pomocníci.

Dračia rozprávka

Na známosť sa dáva, že v dračom kráľovstve svadba sa očakáva! Týmto vás všetkých srdečne pozývame zažiť spolu s nami kráľovský sobáš princa Markusa a princeznej Ivalky. Ako to však už v dobrých rozprávkach býva…. všetko sa ešte riadne zamotá. Kráľ Marko si totiž želá, aby Arnošt na svadbe predviedol čosi nové a na dráčika dosiaľ neslýchané. Splnenie tejto úlohy si však bude vyžadovať dávku čarov, takže sa k slovu dostane aj urážlivá bosorka Holena. Nešikovným sledom udalostí však padne na princeznú kliatba, a to rovno uprostred svadobných príprav!

Pátracia výprava

Aby sme spoločne bosorkinu kliatbu zlomili, musíme sa vybrať na rozprávkovú pátraciu výpravu. Bude vyžadovať odvahu aj um všetkých detí, ktoré v rámci príbehu postupne navštívia päť kráľovských komnát. A po čom budú v komnatách vlastne pátrať? Predsa po čarovnom zaklínadle! Splnením hravých úloh získajú detskí návštevníci v každej komnate jednu časť zaklínadla. Čaká na nich komnata rytierska, tanečná, rébusová, bylinková aj strigôňska. Každé z detí, ktoré pomôže zachrániť princeznú, oceníme Rádom dračieho kráľovstva!

Niečo navyše

Ponuka občerstvenia

Žiadna dobrá slávnosť sa nezaobíde bez vôní chutných jedál a sladkých dobrôt. Počas Dračích dní sa môžete tešiť napríklad na ponuku výdatných burgrov, hot-dogov aj vegetariánskych pokrmov. O sladké chute sa zas postarajú palacinky a zmrzlina. Počas letných dní neradno zabúdať ani na tekuté osvieženie v podobe sýtených nápojov, sirupov a kávy.

Hračky z podujatia

Aby ste z rozprávkového sveta neodchádzali s prázdnymi rukami, pripravené pre vás máme špeciálne edície tematických hračiek a suvenírov. Okrem tradičnej ponuky ručne vyrábaných mečov a štítov sa môžete tešiť aj na ručne pletených dráčikov, originálne rébusy či ručne vyrábané čelenky.

Dračí fotokútik

Zdá sa, že dráčika nikdy nie je dosť! No keďže náš Arnošt je ešte malý a bez oddychu dlho nevydrží, nachystali sme pre vás fotokútik s jeho vernou maketou v životnej veľkosti. K dispozícii na individuálne fotenie pre vás bude na každom podujatí počas celého programu. Bez vlastnej fotky s dráčikom tak rozhodne odchádzať nebudete.